RADY NA CESTY

JAK AKTUÁLNĚ CESTOVAT NA TRASE ČR – KYPR – ČR

 ZMĚNY OD 18.4. 2022 

  • končí povinnost vyplňovat CyprusFlightPass
  • končí semafor/kategorie
  • neočkovaní jen s PCR/72 hod. nebo ANTG 24/hod.
  • očkování / vyléčení s certifikáty o očkování, vakcině, době očk., atd. (viz níže)
  • děti do 12 let nepotřebují nic.

 

Očkovaní nebo uzdravení cestující bez ohledu na národnost a zemi odletu jsou osvobozeni od povinnosti splnit požadavky příslušné kategorie pokud splňují jednu z následujících podmínek:

  • jsou držiteli platného očkovacího průkazu od příslušných orgánů kterékoli třetí země
  • jsou držiteli certifikátu o zotavení vydaného třetí zemí uvedenou na seznamu třetích zemí, které se připojily k EU COVID Digital Certificate System (EUDCC)
  • jsou držiteli evropského nebo ekvivalentního digitálního osvědčení o očkování nebo zotavení COVID ze třetí země

Potvrzení o očkování nebo zotavení bude přijato, pouze pokud jsou splněny všechny následující podmínky:

  • je vydané veřejnými státními orgány
  • vakcíny: Johnson & Johnson / Janssen, AstraZeneca, (Vaxzervia, COVISHIELD, SKBio), Pfizer / BioNTech, Moderna, Sputnik V (Gam-COVID-Vac), Sinopharm (BBIBPCOVID-19), Sinovac (Corona), Sputnik Light (pouze posilovací dávka) a Novavax Nuvaxovid COVID-19.  

Další informace na:

https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/07042022_newflightplan_EN.pdf?fbclid=IwAR3ANqt2Ha9wfMD5jVX3EMsnAhqubvJIQH30Eh6ql4BYQp4H0pH4pQTcVso

NÁVRAT DO ČECH JE BEZ PODMÍNEK!

Přechody mezi jižní a severní částí ostrova

Neočkované osoby mohou projít se 72hodinovým negativním rapid testem nebo testem PCR (včetně neočkovaných pracovníků a osob se zdravotními problémy).

Plně očkované osoby  vakcínami schválenými EMA, stejně jako vakcínami Sinovac, Sinopharm nebo Sputnik, mohou  projít se 7denním negativním rapid testem nebo testem PCR, a to 14 dní po posledním očkování (první očkování, pokud Johnson & Johnson).

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Doporučujeme sjednat. Viz VOP. 

Na Kypr nejsnadněji letecky …

Leteckou dopravu na Kypr zajišťuje mnoho mezinárodních, ale i charterových leteckých společností.  Obzvláště během sezony, tj. cca od začátku března do konce listopadu.

Na Kypru jsou tři letiště:

Larnaca – LCA

Paphos – PFO

Třetí letiště je Ercan – ECN. Ale pozor, toto letiště je na Severní, tedy oficiálně „okupované“ části ostrova.

Přímý let z Prahy  (ale v průměru z celé Evropy)  trvá cca 3,15 minut.

JE POTŘEBA SI DÁT POZOR NA TZV. ONLINE ODBAVENÍ U LOW COST LETŮ. POKUD SI NEUDĚLÁTE ONLINE ODBAVENÍ, NA PŘEPÁŽCE MŮŽETE ZAPLATIT MANIPULAČNÍ POPLATEK AŽ 30 EUR I VÍCE ZA ODBAVENÍ ZA OSOBU. 

VZHLEDEM K  NEUSTÁLE SE MĚNÍCÍMU  LETECKÉMU TRHU SE MOHOU INFORMACE O LETECH, LETECKÝCH SPOLEČNOSTECH, CENÁCH, POPLATCÍCH  RYCHLE MĚNIT. 

Jsme zastánci  flexibilních cestovních modelů. K dispozici je  široká škála online portálů,  leteckých společností a pod.,  které nabízejí nepřeberné množství letových spojů a tím pádem i letenek.  Od těch nejdražších,  až po low-cost. Sami tak můžete ovlivnit  jak cenu cesty (někomu nevadí letět za levno, někdo preferuje 1. třídu), tak i délku  cesty,  pokud se rozhodnete  prodloužit si pobyt a dovolenou.

Pokud si nechcete vybrat  sami letenky na „internetových portálech“,  pak se můžete obrátit s požadavkem na nás nebo přímo na našeho IATA partnera v Čechách, který pro Vás vhodný spoj vyhledá.

GO TRAVEL, Václavské nám. 1, Pasáž Koruna, Recepce A, 1. patro

Pondělí – Pátek: 09:00  –  17:30

Tel.: +420 224 817 537, +420 222 320 616

Mbl.: +420 724 092 898,  +420 724 095 049

TRANSFERY A PŮJČENÍ AUTA

Zajistíme obojí na základě poptávky u místního  partnera.

U výletů, které jsou součástí programu, je doprava samozřejmostí.

Transfery na a z letiště, pokud nejsou součástí programu, můžeme zajistit.

UBYTOVÁNÍ

Je zajištěno u smluvních partnerů. Mějte na paměti, že check-in je ve 14,00 a  check-out většinou do 12,00.  Pokud si budete chtít sjednat delší ubytování a dopravu, můžeme vám pomoci.

Rezervovat cestu