RADY NA CESTY

JAK AKTUÁLNĚ NA KYPR

KYPR JE OTEVŘENÝ
Od 1.3. pro EU a od 1.4. pro ostatní země.
Kypr tak bude od začátku dubna připraven na cestující ze zahraničí.
 
🔰 PŘÍJEZD NA KYPR
———————————
– Země, které jsou podle ECDC v červené kategorii potřebují 2 testy, ale není nutná žádná karanténa. Viz předcházející příspěvky ohledně kategorií, testů a očkování. 
–  Očkování není pro vstup na Kypr povinné. Žádný očkovací pas ani certifikát zatím není. A vůbec jestli a kdy.
–  Odletový PCR test ne starší než 72 hodin, vyplněný CyprusFlightPass, další příletový test na vlastní náklady (30 € v Larnace a 32 € v Paphosu – výsledek je známý do 3 hodin, nečekáte na něj na letišti, ale ve vlastní izolaci). Výjimku z testování mají děti do 12 let.
 
🔰 CO SE TÝČE CESTOVÁNÍ Z ČECH
——————————————————-
ℹ️ Zahraniční cesty s ubytováním apod. jsou povolené (aktuálně včetně přejezdu okresů v ČR).
ℹ️ Wizz Air oficiálně obnoví své lety na Kypr z Prahy 16.4. První let je 26.4. Rotace čtvrtek/neděle.
ℹ️ V současné době lze „ulovit“ letenky cca od 514 Kč pro termín květen – červenec 2021. Na tyto nejlevnější dosáhnou hlavně členové Wizz Air Discount Clubu. Běžná zpáteční letenka se pohybuje kolem 3000 Kč. Plus pojištění letenky / letu
ℹ️ Jistě přibydou i letadla z Vídně. V současné době létá společnost Austrian, zpáteční letenka vychází taktéž kolem 3000 Kč.
 
🔰 ZPĚT DO ČECH
——————————–
Podle ECDC semaforu je ČR červená kategorie.
 
🔰 CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ
————————————–
ℹ️ Doporučujeme sjednat.
ℹ️ Pro připomenutí, Kypr garantuje v případě onemocnění C19 na ostrově ubytování v hotelech, které jsou primárně vybrané jako karanténní, a stravování. Kromě cesty. 
 
🔰 POHYB MEZI JIŽNÍ A SEVERNÍ ČÁSTÍ
———————————————————-
ℹ️ Přechody jsou stále uzavřené.    

 

Na Kypr nejsnadněji letecky …

Leteckou dopravu na Kypr zajišťuje mnoho mezinárodních, ale i charterových leteckých společností.  Obzvláště během sezony, tj. cca od začátku března do konce listopadu.

Na Kypru jsou tři letiště:

Larnaca – LCA

Paphos – PFO

Třetí letiště je Ercan – ECN. Ale pozor, toto letiště je na Severní, tedy oficiálně “okupované” části ostrova.

Přímý let z Prahy  (ale v průměru z celé Evropy)  trvá cca 3,15 minut.

JE POTŘEBA SI DÁT POZOR NA TZV. ONLINE ODBAVENÍ U LOW COST LETŮ. POKUD SI NEUDĚLÁTE ONLINE ODBAVENÍ, NA PŘEPÁŽCE MŮŽETE ZAPLATIT MANIPULAČNÍ POPLATEK AŽ 30 EUR ZA ODBAVENÍ ZA OSOBU. 

VZHLEDEM K  NEUSTÁLE SE MĚNÍCÍMU  LETECKÉMU TRHU SE MOHOU INFORMACE O LETECH, LETECKÝCH SPOLEČNOSTECH, CENÁCH, POPLATCÍCH  RYCHLE MĚNIT. 

 

Jsme zastánci  flexibilních cestovních modelů. K dispozici je  široká škála online portálů,  leteckých společností a pod.,  které nabízejí nepřeberné množství letových spojů a tím pádem i letenek.  Od těch nejdražších,  až po low-cost. Sami tak můžete ovlivnit  jak cenu cesty (někomu nevadí letět za levno, někdo preferuje 1. třídu), tak i délku  cesty,  pokud se rozhodnete  prodloužit si pobyt a dovolenou.

Ceny letenek se samozřejmě odvíjí od toho, s jakým předstihem si je koupíte. Spoléhat se na to, že snad měsíc před odletem budou úplně nejlevnější, neplatí. Ale při individuálním hledání se dají najít letenky za velmi výhodnou cenu.

Pokud si nechcete vybrat  sami letenky na “internetových portálech”,  pak se můžete obrátit s požadavkem na nás nebo přímo na našeho IATA partnera v Čechách, který pro Vás vhodný spoj vyhledá.

GO TRAVEL, Václavské nám. 1, Pasáž Koruna, Recepce A, 1. patro

Pondělí – Pátek: 09:00  –  17:30

Tel.: +420 224 817 537, +420 222 320 616

Mbl.: +420 724 092 898,  +420 724 095 049

TRANSFERY A PŮJČENÍ AUTA

Zajistíme obojí na základě poptávky u místního  partnera.

U výletů, které jsou součástí programu, je doprava samozřejmostí.

Transfery na a z letiště, pokud nejsou součástí programu, můžeme zajistit.

UBYTOVÁNÍ

Je zajištěno u smluvních partnerů. Mějte na paměti, že check-in je ve 14,00 a  check-out většinou do 12,00.  Pokud si budete chtít sjednat delší ubytování a dopravu, můžeme vám pomoci.

 

Rezervovat cestu