Jsem profesionální průvodce, lektor cestovního ruchu, řečtiny, angličtiny, a ještě něco by se našlo.

A  jsem Travel Designer.  Jakže? Kdože to je?  

Člověk, pro kterého je vaše cesta tou nejdůležitější.  Proč? Protože na rozdíl od  ostatních cestovních agentů, poradců, recepčních, apod. ho s vámi pojí  osobní pouto.

A jak vlastně pracuje?

Travel Designer vytváří itineráře (cestovní plány) od nuly. Kompletně celé. Často  podle požadavků cestovatele.  A je jedno, jestli je to jednotlivec, skupina pozorovatelů zvěře, nebo lektor jógy.  Travel Designer předloží a navrhne to nejvhodnější.  

Díky tomu si vybuduje s   cestovatelem určitý vztah. Protože je s ním  v kontaktu před cestou, během  cesty i po ní.

Zkušený Travel Designer pracuje především se zážitkovým cestováním.  V jeho plánech najdete neokoukaná místa,  výjimečná ubytování bez hvězdiček, ale  o to  komfortnější, domáčtější.  Restaurace bez Michelinských hvězd, ale o to chutnější. Všechno nemusí být značkové. Protože značka a hvězdy ne vždy vypovídají o skutečné kvalitě.

Všechna místa vybírá na základě vlastní „kontroly“.  Travel Designer cestuje, vyhledává a ověřuje vše. Pátrá, fotografuje, natáčí, ochutnává, aby pak mohl říct, ano, tady se rozhodně ubytujte, budete tu spát jako na obláčku a nic vás nebude rušit; tady do té rybí restaurace běžte, protože tu mají čerstvé ryby každý den; sem jeďte na ochutnávku vína, protože to vinařství patří do Top 10 vinařství, a jeho bílé vyhrálo tři zlaté medaile.  Nebo sem nejezděte, smetou vás davy. Nestojí to za to. I když je to v každém průvodci, že tam musíte.

Většinou pracuje s cestovateli, kteří hledají obsáhlejší, i náročnější  cestovní plán a vedení.

Být Travel Designer je dobrodružství.  Do cest, které naplánuje, dává sám sebe, čas, kontakty, svoje znalosti a zkušenosti. A vždy musí udělat pro své cestovatele něco navíc.  

Mgr. Sylvi Georgiou

Profesionální průvodce

Lektor TCR